İADE SÜREÇLERİ

Geri Dön
Siparişinizi iptal etmek istemenize üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Siparişinizi verdikten sonra siparişten vazgeçtiyseniz siparişinizi iptal edebilmek için müşteri hizmetleri ekibimizi arayabilir kurumsal whatsapp hattımız üzerinden yazabilir veya musteri.hizmetleri@gulaylar.com e-posta adresimize iptal talebinizi, nedeni ile birlikte iletebilirsiniz.

Siparişinizin iptal edilmesi işlemi müşteri hizmetleri birimimiz tarafından hızlıca tamamlanacak ve para iadeniz ödemeyi gerçekleştirdiğiniz yöntem ile kredi kartınıza, banka hesabınıza yapılacaktır. İade tutarın yansıması bankalara bağlı olarak 1-15 iş günü sürebilmektedir.
Siparişinizdeki ürünü/ürünleri iade etmek istediğinizi duyduğumuza üzüldüğümüzü iletmek isteriz.

Siparişinizde yer alan ürün/ürünleri Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin 7.maddesinde yer alan Cayma Hakkı maddesine göre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde herhangi bir sebep belirtmeksizin iade edebilirsiniz.

Siparişinizdeki ürün/ürünleri iade etmek için:

(0212) 455 05 05 müşteri hizmetlerimiz üzerinden veya (0505) 178 97 15 kurumsal whatsapp hattımız üzerinden iade ile ilgili talebiniz hakkında ekibimiz size yardımcı olacak ve gereken yönlendirmeleri gerçekleştirecektir.

Siparişleriniz ile ilgili iadelerinizi Yurtiçi Kargo Firması’na karşı ödemeli olarak teslim edebilirsiniz. İade için herhangi bir kargo ücreti ödemenize gerek bulunmamaktadır. Yurtiçi kargo ile alıcı kısmına Loomis Teşvikiye Şubesi (725504926) yazmanız yeterli olacaktır. Kapalı ambalaj halinde içeriğinde altın olduğunu belirtmeden bijuteri diyerek gönderebilirsiniz.
Siparişinizdeki ürün/ürünler iade koşullarına uygun olduğu takdirde, ürün/ürünleri 14 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.
Siparişlerinizdeki ürün/ürünler iade depomuza ulaştıktan sonra bir takım kontrollere tabi tutulmaktadırlar. Siparişinizdeki ürün/ürünlerin yeniden stoklara alınabilmesi için bu temel kontrollerden geçmesi gerekmektedir.

Siparişiniz ile ilgili ürün iadesi kabul bilgilendirmesini aldığınızda ürün/ürünleri için iade süreci başlatılmaktadır. Para iadesinin gerçekleştirilmesi süreci yaklaşık olarak 10 iş günüdür.

Ödeme iadesi, ödemenin yapıldığı yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Bu süreç banka kaynaklı nedenlerden dolayı 1-15 iş gününü bulabilmektedir.

Ödemeleriniz ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız size yardımcı olabilmemiz için (0212) 455 05 05 müşteri hizmetlerimiz üzerinden veya (0505) 178 97 15 kurumsal whatsapp hattımız üzerinden iletişime geçmenizi rica ederiz.
Sipariş iadelerini ücretsiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Siparişleriniz ile ilgili iade süreçlerini Yurtiçi Kargo Firması’na karşı ödemeli olarak teslim edebilirsiniz. İade için herhangi bir kargo ücreti ödemenize gerek bulunmamaktadır.
Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürün/ürünleri mağazalarımız aracılığıyla iade edebilirsiniz. İlgili mağaza ürünü sizden teslim alarak iade işlemleri için merkezimize gönderecektir. Ödeme iadesi, ödemenin yapıldığı yöntem ile gerçekleştirilmektedir.
Sitemiz üzerinden satın almadığınız ürün/ürünler için iade kabulü internet operasyonu tarafından gerçekleştirilememektedir. Ürün/ürünleri satın aldığınız kanal üzerinden iade yöntemine başvurmanız gerekmektedir.
İade edilen ürününüzün/ürünlerinizin depomuza ulaşma süresi, siz gönderimi gerçekleştirdikten sonra kargo süreçlerine bağlı olarak değişmektedir. Maalesef, gönderdiğiniz iade ürünlerinizin elimize ulaşma süreci bizim kontrolümüzde değildir.
Öncelikle eğer ürünler mağazalardan alındıysa ürün/ürünleri satın aldığınız mağaza ile iletişime geçmelisiniz. Bu durumda mağazanın iade koşulları geçerli olacaktır.

Ürün/ürünler belirtilen iade süresi içerisinde teslim edilmelidir. Ürün/ürünler online satın alındıysa, online değişim koşullarına göz atabilirsiniz.

Online olarak satın alınan ürünler ise;
Gulaylar.com müşteri hizmetlerinin incelemesini takiben size iletilecek olan adrese iade etmek istediğiniz ürünü teslim aldığınız şekliyle (ürün, sertifika, ürün kutusu ve ambalajı ile birlikte gulaylar.com’a gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı ve diğer tüm evrak ve materyallerle) eksiksiz olarak iletmeniz gerekmektedir.

İade alındıktan sonra iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği gulaylar.com kalite ekspertiz ekibi tarafından incelenir.

İade onaylandığı takdirde 10 iş günü içerisinde ürün/ürünlerin bedeli, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına; havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.

İade tutarının kredi kartına yansıması bankalara göre değişiklik göstermekle birlikte 1 - 15 iş günü sürebilmektedir.

Kişiye özel olarak üretilen, değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler iade kapsamı dışındadır. Örneğin; “Kendi mücevherini kendin tasarla” uygulaması kullanılarak sipariş edilen ürünler, pırlanta grubu ürünlerindeki 14 ayar altın dışındaki ayarlarda sipariş edilen ürünler, müşteri parmağına göre ölçüsü değiştirilen ürünler ve üzerine özel yazılar yazılmış ürünler ve sertifikası kaybolmuş hiçbir ürün iade alınamaz. Aynı koşullar değiştirilmek istenen ürünler için de geçerlidir.

Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler. Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Alıcının bir yurtdışı teslimat adresi beyan etmesi neticesinde Türkiye Gümrük Sahası dışındaki bir adrese teslim edilen ürünler iade kapsamı dışındadır. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15. Maddesi gereği, yüzük siparişlerinde, yüzük ölçüsü kişiye özel olarak hazırlandığı için, yasal koşullara bağlı olarak cayma hakkı (iptal ve iade hakkı) bulunmamaktadır.

Müşterinin isteğiyle, internet sitesinde sunulan maden renginden farklı bir renkte kişiye özel olarak üretim yapıldığında ya da internet sitesinde sunulan yüzük ölçüsü aralığı, kolye ve bileklik boyu dışında verilen özel siparişlerde, evlilik alyanslarında, ya da sipariş verilen ürünün ALICI’ya tesliminden sonra, Müşterinin isteği doğrultusunda yapılan yüzük ölçüsü, kolye, bileklik boyu ve modelindeki değişiklikler gibi işlemler yapıldığında, müşterinin özel istekleri doğrultusunda özel olarak üretimi yapılan bu mallar cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamına girer.
Siparişinizde yer alan ürün/ürünleri Yurtiçi Kargo Firması’na karşı ödemeli olarak teslim edebilirsiniz. İade için herhangi bir kargo ücreti ödemenize gerek bulunmamaktadır.

Yurtiçi kargo ile alıcı kısmına Loomis Teşvikiye Şubesi (725504926) yazmanız yeterli olacaktır. Kapalı ambalaj halinde içeriğinde altın olduğunu belirtmeden bijuteri diyerek gönderebilirsiniz.
Siparişinizdeki bir ürünün beden, renk ya da farklı bir ürün ile değişimini talep etmeniz durumunda, öncelikle müşteri hizmetleri birimimiz ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Müşteri hizmetleri ekibimize hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Müşteri Hizmetleri ekibimize ulaşabileceğiniz telefon numarası : (0212) 455 05 05

Müşteri hizmetleri ekibimizin sizi yönlendirmesi ile öncelikle değişimini gerçekleştirmek istediğiniz ürünlerin iade koşullarına uygun olup olmadığını kontrol ederek tarafınıza bilgilendirme sağlayacaktır.

Yurtiçi Kargo firması ile ürünlerinizi karşı ödemeli olarak iade depomuza gönderebilirsiniz.

İade Adresimiz : Yurtiçi kargo ile alıcı kısmına Loomis Teşvikiye Şubesi (725504926) yazmanız yeterli olacaktır. Kapalı ambalaj halinde içeriğinde altın olduğunu belirtmeden bijuteri diyerek gönderebilirsiniz.

Değişim yapılması için iletmiş olduğunuz ürünler depomuza ulaştığında, ekibimiz tarafından incelenecek, iade kurallarına uygun olması ve değişim işlemini gerçekleştirerek yeniden satın almak istediğiniz ürünün stoklarımızda bulunması durumunda yeni ürünün teslimat adresine gönderilmek üzere sevk edilecektir.

Arada ödeme farkı oluşması durumunda yeni ürünün gönderilebilmesi için aradaki ödeme farkının gerçekleştirilmesini beklememiz gerekecektir. Aradaki ödeme farkının gerçekleştirilmesine kadar geçen süre içerisinde satın almak istediğiniz yeni ürünün stokları tükenir ise iade politikası işleyecek ve depomuza göndermiş olduğunuz ürünün bedeli tarafınıza gerçekleştirilmiş olacaktır.

Stoklarımız değişim işlemi süresince rezerv edilmemektedir. Bu nedenle yaşanabilecek stok yetersizliği durumundan firmamız sorumlu değildir.
Sipariş üzerine yapılan alyanslar kesinlikle geri alınamamaktadır. Farklı bir alyans modeli ile değer kaybına uğrayarak değişim yapılabilmektedir.