Nazar Boncuklu Çocuk Bilekliği

Gülaylar, renkli ve eğlenceli tasarımlarıyla ön plana çıkan çocuk koleksiyonlarını, geniş ürün yelpazesi ile ebeveynlere ve bebek hediyesi alacaklara sunuyor. En sevilen çocuk ürünlerinden biri olan bebek nazar boncuklu bileklikler, birbirinden özgün tasarımları ile gulaylar.com'da sizi bekliyor.

Nazar Boncuğu

Kötülüğü önlemek için kullanılan geleneksel Anadolu boncukları bir diğer adı ile "Mavi Boncuk" ya da "Nazar Boncuğu"nun kişileri kem gözlerden koruduğuna inanılmaktadır. Bebek elbiselerinde ve yeni doğan bebeklere verilen ana hediyelerden biri nazar boncuklu ürünlerdir. Yeni doğanlar bebeklerin sevinli olmaları ve çok sayıda övgüyü almalarından dolayı onları "nazar" içinana hedef haline getirdiğine inanılmaktadır. Nazar boncuklarının bunları önlemeye yardımcı olduğunua inanılmaktadır. Ayrıca, nazar boncuklu bebek hediyeleri sevimli yeni doğanbebekler için dekoratif parçalar olarak işlev görmektedir. Günümüzde bebeklere takılan geleneksel nazar boncuklu dualı hediyelik altınların yerini alan nazar boncuklu bebek bileklikleri, bebeğin ilerleyen nyaşlarına kadar kullanılabileceği bir alternatif olduğu için tercih edilmektedir.

Klasik ve vazgeçilmez modellerden biri olan nazar boncuklu bebek bileklikleri şüphesiz alınabilecek en güzel hediyelerden bir tanesidir. Gülaylar'da klasik mavi tonlarındaki nazar boncuğu tasarımlarının yanı sıra kız bebeklere özel tasarlanan pembe nazar boncuklu bebek bilekliği tasarımları da tercih edilebilir. Yine kız çocukları için tasarlanan nazar boncuklu bebek bilezikleri de tercih edilecek diğer alternatif arasında yer almaktadır.

Nazar boncuklu bebek bilekliği tasarımlarının yanı sıra nazar boncuklu künye bebek bilekliği de en beğenilen ve tercih edilen modeller arasında yerini almaktadır.Bebek künye bileklerinde nazar boncuğunun yanı sıra çilek, ayıcık, çiçek, araba vb. eğlenceli figürlerle tasarlanan nazar boncuklu bebek bilekliklerini Gulaylar.com'da bulabilirsiniz.