1. Gülaylar
  2. Kişiye Özel Takılar
  3. Doğum Taşı Altın Koleksiyonları
Doğum Taşı Altın Koleksiyonları

DOĞUM TAŞI ALTIN KOLEKSİYONLARI

Sevdiklerinize dair özel detayları her zaman yakınınızda hissetmek istiyorsanız Gülaylar’ın kişiye özel takıları tam size göre! Kişiye özel takılarda yer alan model seçenekleri ile aradığınız takıya ulaşarak kendinizi mutlu edin! Kendi isminizden özel tarihlerinize kadar değer verdiğiniz her şey Gülaylar ayrıcalığıyla sizlerle!
Gösterilen Ürün: 24

Doğum Taşı Altın Koleksiyonları

Astral taşlar olarak da bilinen zodyak taşlarının her burç hakkında etkiler ve enerjiler taşıdığına inanılıyor. Bundan dolayı doğum taşı gibi aksesuarlar sıklıkla tercih ediliyor. Zodyak taşı, sadece astrolojik burcun temsili olmanın ötesinde, takımyıldızların enerjilerini de aldığı için zodyak veya gezegensel etkiyi artırıyor. Her burç için sıralanan çeşitli taşlar arasında seçim yapmak söz konusu olduğunda, güçlü ve gerçek bir bağ hissettiğiniz birini seçmeniz önemli. Yani, değerli taşlar ve yıldızlar arasındaki yazışmalar, altında doğduğunuz takımyıldızla ilişkili taşları taşımanın, tutmanın veya takmanın hayatınızdaki iyi enerjileri güçlendirebileceğini gösteriyor. Bu, uyumun her şeyde mevcut olduğu da söz konusu. Doğum ayı taşı barındıran en popüler takıları Gülaylar sayfasında siz de keşfedin!

Doğum Taşıyla Işıltılı Güzellik

Doğduğunuz gündeki gökyüzü haritasının hayatınız üzerinde büyük bir belirleyici etkisi olabileceğine ve güçleriniz, güçlü yanlarınız, korkularınız, kusurlarınız üzerinde dolaylı bir etkisi olabileceğine dair güçlü kanıtlar var. Astrologlar, burçların bu dünyaya geldiğimiz gün gezegenlerin, güneşin ve ayın hizalanmasından bahsettiğini iddia ediyorlar. Ve burcunuzu bildiğinizde, kendinizle ilgili bu derin evrensel bilgiyle uyumlu kararlar vermeniz mümkün oluyor. Belirli aylarla ilişkilendirdiğimiz doğum taşları, yüzyıllar önce kullanılanlarla bugün aynı olmayabilir. Astrologlar uzun zamandır bazı değerli taşlara doğaüstü güçler atfettikleri için doğum taşı kolye takmanın koruma, sağlık ve şans getiren nimetler olduğuna inanılıyor. Astrologlara göre, Zodyak ile bağlantılı taşlar, derin şifa titreşimlerini hayata geçirir. Spiritüel enerji, o anda neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak zihni stabilize etmeye, olası rahatsızlıkları sakinleştirmeye ve güç ya da yumuşak bir ölçülülük sağlamaya yardımcı oluyor. Ayrıca ruhla ve dünyanın geri kalanıyla uyum içinde çalışıyorlar. Bundan dolayı doğum ayı taşları çoğu insanın ilgisini çekiyor. 21 Mart ile 19 Nisan arasında doğanlar, Zodyak'ın ilk burcu olan Koç'a ait. Tutkulu ve bağımsız olan Koç, sırf herkes yapıyor diye bir şeyi asla yapmaz. Sadık, dürtüsel ve zeki olan bu burç insanlarının, genellikle akıllarında birden fazla proje var ve işleri, sosyal yaşamları ve kişisel yaşamları tam olarak hayal ettikleri hayatla aynı hizaya gelene kadar tatmin olmazlar. Bir Koç'u motive etmenin en iyi yolu, kazanmak için elinden gelenin en iyisini yapacağı için bir şeyi rekabete dönüştürmek. Koç için en uygun taş elmas. Bu taş nisan ayı doğum taşı ve mart ayı doğum taşı olarak da biliniyor. 20 Nisan ile 20 Mayıs arasında Boğa burcunda doğanlar, pratik ve özverili olmalarına rağmen, büyük değişim hayranları değil ve karmaşık durumlardan ve güçlü duygulardan kaçınma eğilimindeler. Boğalar dürüstlüğe değer verir, ancak karmaşık olmayan, drama içermeyen kişisel ilişkiler ararlar. İnatçı olmakla ünlüler, ancak her zaman yollarına saplanıp kalmazlar. Zümrüt talihin, sevginin ve sonsuz sabrın taşı. Aynı zamanda Boğa burcunun yönetici gezegeni olan Venüs'ün taşı olması onu her yönden büyülü bir kombinasyon haline getiriyor. Bu taş, mayıs ayı doğum taşı olarak da biliniyor.

Doğum Taşından Gelen Zariflik

21 Mayıs ile 20 Haziran arasında doğan İkizler asla geçmişe takılıp kalmazlar. Bunun yerine, neredeyse her durumda her zaman iyi tarafından bakma yeteneğini iyimser bir şekilde geliştirirler. Akıllı, tutkulu ve dinamik ikizlerin iki farklı yönü olduğu biliniyor. Deneyimli iletişimciler, yakaladıkları titreşim ve enerjiye göre farklı gruplara karışma konusunda usta olan Zodyak Bukalemununu karakterize eder. Yüksek empatik enerjiye sahip İkizler, Akuamarin'in yüksek titreşimlerinden büyük ölçüde yararlanır. Mavimsi yeşil taş, boğaz ve kalp çakrası ile bağlantısı sayesinde iletişim sorunları üzerinde de etkili. İşaretin yararına atfedilen diğer taş ise yakut taşı oluyor. İkizler için uygun taş bundan dolayı yakut doğum taşı olarak lanse ediliyor ve haziran ayı doğum taşı şeklinde isimlendiriliyor. Duygusal ve sezgisel, ayın yönettiği ve yengeç tarafından karakterize edilen, 21 Haziran ile 22 Temmuz arasında doğanlar, ilk buluşmada mesafeli görünebilen Yengeçler oluyor. Ama birisiyle arkadaş olmaya karar verdiklerinde, o kişinin ömür boyu bir arkadaşı olur. Ne kadar duygusal olsalar da, Yengeç burcunda doğanlar hassas ve sevdikleri insanlarla derin ilişkiler kurarlar. Bu burcun taşı ay taşı şeklinde bilinir. 23 Temmuz ve 22 Ağustos arasında doğanlar, saf pozitif enerjiyi temsil eden Aslanlar. Yüksek benlik saygısı ile kutsanmış bir burç. Kıskanılacak özelliklere sahip olduklarını biliyorlar ve onlarla gurur duyuyorlar. Cesur, zeki, sıcak ve samimi olan aslanlar, Zodyak'ın doğal bir lideri, yol göstermeye, adaletsizliği yenmeye ve yol boyunca kendisi için bir isim yapmaya hazır. Aslan burcunun taşı amber oluyor. Bu taş ise ağustos ayı doğum taşı şeklinde isimlendiriliyor. Başak zengin bir iç yaşama sahip ve bazen ilk buluşmada utangaç görünür. 23 Ağustos ve 22 Eylül arasında doğan Başaklar harika arkadaşlar olarak bilinir. Kendilerinden mükemmellik beklerler ve bu yüksek standartları hayatlarındaki diğer insanlara da yansıtabilirler. Bir Başak, son dakika iptali gibi önemsiz ve kaçınılmaz bir şey olsa bile, birinin onları hayal kırıklığına uğratmasından nefret eder. Başak burcunun taşı safir. Bu taş ise eylül ayı doğum taşı olarak adlandırılır.

Doğum Taşının Işıltısı ile Tarzınızı Yansıtın

Akıllı, kibar ve her zaman başkalarını kendi önüne koymaya istekli olan Terazi, 23 Eylül ile 22 Ekim arasında dünyaya gelir ve uyumun her türüne değer verir. Güzellik gezegeni Venüs tarafından yönetilen Terazi, güzel görünen bir hayatı sever. Bir uzlaşma ve diplomasi ustası olarak, tüm bakış açılarını görme konusunda usta ve uzlaşma yaratma ve arabuluculukta üstün. Baskın burç taşı Opal olarak biliniyor ve olumlu parıltısı sayesinde Terazi'yi insanları memnun etmekten onların ihtiyaçlarını ilk sıraya koymaya teşvik eder. 23 Ekim ile 21 Kasım arasında doğan Akrepler tutkulu, bağımsız ve kendi yollarını çizmekten korkmazlar. Bu nedenle, bir Akrep korkutucu ve kapalı görünebilir. Ama aslında, tutkusu sınır tanımayan sadık ve sevgi dolu bir insan. Akik ailesi, Akrep için büyüleyici bir eşleşme. 22 Kasım – 21 Aralık tarihleri ​​arasında doğan Yay, samimi, cömert ve esprili. Bu nedenle, diğer insanların duygularını incitebilir veya incelik ya da empati eksikliği nedeniyle tanınabilir. Size gerçekten ne düşündüklerini söylemesi için bir Yay'a güvenebilirsiniz. Doğuştan gezgin olan Yay, meraklı ve maceraya her zaman hazır, iyimser, hevesli ve her zaman herhangi bir konuyu araştırmaya açık. Aurayı temizlemesi ve dengeyi geri kazanmasıyla tanınan mavi taş, Yaylılar için harika bir mücevher. Yay burcu yararına da atfedilen diğer taş ise Ametist olur. Bu taş ise aralık ayı doğum taşı olarak bilinir. 22 Aralık ile 19 Ocak arasında doğan Oğlaklar düzene göre gelişir ve katı kuralları, hiyerarşileri ve bir şeyler yapmanın yerleşik yollarını severler. Kurumsal merdiveni tırmanmak için harikalar ve özellikle para kazanma ve yatırım yapma konusunda ustalar. Ailelerini severler ve geleneklere çok bağlılar. Oğlaklar sunumun her şey olduğuna inanırlar ve bazen işlerin gerçekte nasıl olduğundan çok görünüşe odaklanırlar. Akik ve siyah turmalin bu burçlar için uygun. Bu taşlar ise ocak ayı doğum taşı şeklinde isimlendirilir.